Мукоски: Денеска се чувствувам како слободен човек – ММС
ММС

Објавено на: 12/28/18 10:17 AM

Мукоски: Денеска се чувствувам како слободен човек

Пратеникот Крсто Мукоски, кој со одлука на Кривичниот суд вчера беше амнестиран од обвинението за настаните од 27 април, денеска вели дека се чувствува како слободен човек. Во кратко изјава за „Фокус“ Мукоски рече:

-Се чувствувам денеска како слободен човек и немам ништо повеќе да додам. Не ги следам реакциите кај јавноста, затоа што по цели денови сум во Собрание – рече тој во врска со негодувањето кај дел од јавноста дека со ова правдата нема да биде задоволена.

Целиот текст можете да го прочитате на Фокус.