Лука Дончиќ не застанува со своите одлични игри(видео) – ММС
ММС

Објавено на: 12/27/18 10:34 AM

Лука Дончиќ не застанува со своите одлични игри(видео)

Словенечкиот тинејџер во редовите на Далас Маверикс, Лука Дончиќ не застанува со своите одлични игри. Сега на дневен ред дојде тимот на Њу Орлеанс Хорнетс, кој беше поразен со 122-119. Тие во финишот немаа сили да ги победат Маверикси, а најзаслужен за победата на Далас беше токму Дончиќ.

Тој натпреварот го заврши со 21 поен, 10 асистенции и 9 скокови, со што му недостигаше еден скок за ,,трипл-дабл”.
https://youtu.be/dCsqf1eiLEc

Превземено од: derbi.mk