Руски лек кој комплетно ја опоравува кичмата – ММС
ММС

Објавено на: 12/26/18 2:50 PM

Руски лек кој комплетно ја опоравува кичмата

Модерната наука, како и традиционалната медицина, високо го цени овој лек

Мораме да нагласиме дека овој лек е многу популарен кај руските лекари по алтернативна медицина. За почеток, подгответе паста од куркума на овој начин:

Потребни состојки:

40 гр куркума во прав,
100-150 мл вода.

Истурете куркума во прав во вода и измешајте. Гответе околу 8 минути додека содржината не се згусне. Постојано мешајте. Ако смесата е премногу густа, додадете малку вода. Смесата треба да изгледа како густ јогурт.

Целата вест можете да ја прочитате на Денар.мк