Слободен печат: Протести во Бања Лука и Сараево откако е уапсен таткото на убиениот студент Драгичевиќ – ММС
ММС

Објавено на: 12/26/18 2:17 PM

Слободен печат: Протести во Бања Лука и Сараево откако е уапсен таткото на убиениот студент Драгичевиќ

Родителите на студентот Давид Драгичевиќ од Бања Лука, кој почина под неразјаснети околности, се уапсени и спроведени во полицијата. Поради тоа се најавени протести.

Целосната вест прочитајте ја тука