Кина ги укинува казните за проституција – ММС
ММС

Објавено на: 12/26/18 2:11 PM

Кина ги укинува казните за проституција

Кинеските власти планираат да ги укинат казните за проституција, како и за оние што ги користат овие услуги, објави „Чајна дејли“.

Целосната вест процитајте ја тука