Обилните врнежи на снег предизвикаа откажување авионски летови од аеродромите во Русија – ММС
ММС

Објавено на: 12/26/18 9:13 AM

Обилните врнежи на снег предизвикаа откажување авионски летови од аеродромите во Русија

Повеќе од 40 летови се одложени, додека 16 се целосно одткажани на московските аеродроми „Внуково“, „Домодедово“ и „Шереметево“ поради обилните врнежи од снег.

Метеоролозите најавиле снежни врнежи во регионот на Москва и во текот на ноќта, соопштуват од ТАСС.

Ова не е прв пат неделва да се откажат или одложат летови. Пред само неколку дена голем број летови исто така беа откажани поради снежните врнежи.