Пародии на фотографиите на инстаграмџиките привлекоа скоро милион обожаватели (Галерија) – ММС
ММС

Објавено на: 12/25/18 3:16 PM

Пародии на фотографиите на инстаграмџиките привлекоа скоро милион обожаватели (Галерија)

Инстаграм профилот Bros Being Basic се базира на пародии направени во врска со вообичаените фотографии кои се објавуваат на оваа социјална мрежа. Правејќи пародии од овие фотографии,  инстаграмџии позираат како девојки, па ваквиот едноставен концепт досега успеа да „привлече“ 860 000 обожаватели.

Момчињата прават пародии на типичните женски пози со кои многу „блогерки“ се прославија, а како нивните фотографии изгледаат погледнете во продолжение.