Автобус влета на фрекфрентна улица: Пет лица загинаа, а 21 лице е повредено – ММС
ММС

Објавено на: 12/25/18 11:24 AM

Автобус влета на фрекфрентна улица: Пет лица загинаа, а 21 лице е повредено

Автобус влета помеѓу автомобили и мотоцикли на фрекфентна улица во кинескиот град Лонџан. Инцидентот се случил кога маж под закана со нож удрил автобус и потоа со возило намерно се залетал кон улицата, удирајќи повеќе автомобили и мотоцикли. По ова, полицијата успеала да го совлада мажот и да го уапсат.

Во овој инцидент најмалку пет лица, помеѓу кои и еден полицаец загинаа, а најмалку 21 лице е повредено.

Причините и мотивите за постапката на мажот, чиј идентитет не е соопштен, засега не се познати. Полицијата поведе истрага за случајот.