Направете уникатна зимска декорација од пиво на вашите прозорци – ММС
ММС

Објавено на: 12/24/18 10:37 PM

Направете уникатна зимска декорација од пиво на вашите прозорци

Создадете снежна бајка на вашите прозорци со помош на овие едноставни состојки. Потребни ви се една чаша пиво, 8 лажици сол богата со магнезиум и една крпа. Помешајте ги состојките и оставете ги да одстојат половина час.

Потоа со помош на крпата полека со кружни движења нанесете ја смесата на прозорците и обликувајте по желба како би добиле изглед на снежни наноси. Уникатната зимска декорација ќе ја доловите кога смесата ќе се исуши.