Гонзалес го објави списокот на ракометари за подготвителниот период за СП 2019 – ММС
ММС

Објавено на: 12/22/18 4:29 PM

Гонзалес го објави списокот на ракометари за подготвителниот период за СП 2019

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација, Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари повикани за подготвителниот период за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.
Македонија на Светското првенство ќе биде без повредениот Филип Миркуловски, а на списокот ги нема и Немања Прибак, Гоце Ојлески и Никола Марковски.

Собирот на ракометари е закажан на ден 24.12.2018 (понеделник) со почеток во 16:30 часот во хотел Александар Палас во Скопје.

Поширок список на повикани играчи:

Томовски Мартин

Ристовски Борко

Митревски Никола

Манасков Дејан

Георгиевски Гоце

Поповски Мартин

Лазаров Фипип

Талески Филип

Серафимов Мартин

Маркоски Велко

Даскалоски Златко

Лазаров Кирил

Крстевски Горан

Стоилов Стојанче

Пешевски Жарко

Кузмановски Филип

Танкоски Марио

Чурлевски Филип

Димитриоски Димитар

Јагуриновски Томислав

Лазаревски Милан

Андоновски Ласко