Видео: Килијан Мбапе денеска слави роденден, навивачите се шегуваат – ММС
ММС

Објавено на: 12/20/18 6:57 PM

Видео: Килијан Мбапе денеска слави роденден, навивачите се шегуваат

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе денеска слави роденден, а тоа стана главна тема на фановите на социјалните мрежи.

Поради тоа што Мбапе „цела вечност“ е тинејџер, многумина решија да се пошегуваат на негова сметка за 20. роденден. Фановите на Мбапе му честитаа, но не сакаа да го прифатат фактот дека нивниот миленик не е повеќе тинејџер.

„Среќен роденден, но за нас засекогаш ќе останеш 19-годишно момче“, пишуваат фановите.


Превземено од: supersport.mk