Јувентус ја продолжи соработката со Алекс Сандро – ММС
ММС

Објавено на: 12/20/18 6:46 PM

Јувентус ја продолжи соработката со Алекс Сандро

Италијанскиот шампион Јувентус денеска официјално затвори едно важно прашање во поглед на играчкиот кадар, односно ја продолжи соработката со стандардниот првотимец Алекс Сандро.

Бразилецот во минатите две лета беше поврзуван со состави од Премиер лигата со Челси и Манечстер Јунајтед, но „бјанконерите“ накако успеаа да го задржат за да сега објават дека левиот бек останува во Торино најмалку до 2023 година.

Превземено од: derbi.mk