Жозе Мурињо ќе доаѓа во Македонскиот третолигаш Осогово – ММС
ММС

Објавено на: 12/20/18 3:02 PM

Жозе Мурињо ќе доаѓа во Македонскиот третолигаш Осогово

Македонскиот третолигаш Осогово, го повика португалскиот тренер, Жозе Мурињо да дојде во клубот и му порача дека „нема што да загуби, бидејќи Осогово е веќе шампион“.

„Жозе Мурињо дојди кај нас. Нема што да изгубиш, секако ние сме шампиони, барем ќе го научиш македонскиот јазик“, објави клубот на својот Твитер профил.

Македонскиот клуб полусезоната во третата лига на истотокот заврши на првата позиција.


Извор: supersport.mk