Балистичари вкрстено ќе бидат испрашувани за „Монструм“ – ММС
ММС

Објавено на: 12/20/18 7:57 AM

Балистичари вкрстено ќе бидат испрашувани за „Монструм“

На денешното судско рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, што се случи на 12 април 2012 година, вкрстено ќе бидат испрашувани балистичари.

Вешти лица од Институтот за судска медицина на минатото рочиште кажаа дека сите повреди на жртвите им биле нанесени додека биле живи и во нив било пукано од релативна близина.

Професорот од Институтот за судска медицина Златко Јаќоски рече дека на местото на настанот дошле вечерта на 12 април, околу 22 часот и 30 минути, а си заминале околу три часот наутро, кога пристигнале екипи од Погребалното претпријатие АД „Бутел“ за да ги подигнат телата и да ги однесат во Институтот на обдукција.

МИА