Времето денеска: Умерено облачно со појава на магла по котлините – ММС
ММС

Објавено на: 12/20/18 7:33 AM

Времето денеска: Умерено облачно со појава на магла по котлините

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со појава на магла по котлините.

Утринската температура ќе се движи од минус два до минус осум степени, а дненвата од два до седум степени.

Во Скопје ќе биде облачно. Утринската температура ќе достигне до минус шест степени, а дневната температура до три степени.

Следува период на стабилно и суво време, освен во петок кога ќе има слаби локални врнежи од дожд и снег, а наместа и услови за замрзнат дожд. По котлините ќе има услови за појава на магла особено утре и за време на викендот.