Загина пожарникар при гасење на запален оџак во Штип – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 7:51 PM

Загина пожарникар при гасење на запален оџак во Штип

Според информации од Полицијата, несреќата се случила во зграда на улицата ,,Браќа Даневи„број 14.на шестиот кат. Повеќе информации во врска со овој трагичен настан, најавија во текот на утрешниот ден. Неофицијално смртта настанала од задушување од чад.