Русија: Повлекувањето на САД е добро за политичко решение во Сирија – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 7:45 PM

Русија: Повлекувањето на САД е добро за политичко решение во Сирија

Одлуката на САД да ги повлечат своите војници од Сирија создава добра перспектива за политичко решавање на кризата во таа земја, соопшти денеска руското министерство за надворешни работи.