Каснат од куче скитник на сред плоштад во Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 2:35 PM

Каснат од куче скитник на сред плоштад во Скопје

На 18.12.2018 година во 13,30 часот во Полициската станица Центар Д.Т.(53) од Скопје, пријавил дека на 17.12.2018 година околу 11,15 часот на плоштад Македонија додека се возел на велосипед бил каснат од куче – скитник во пределот на левата подколеница./МВР