ВИДЕО: МВР уништи околу 170 килограми дрога во Дрисла – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 1:54 PM

ВИДЕО: МВР уништи околу 170 килограми дрога во Дрисла

Околу 170 килограми разни видови дроги и психотропни супстанци се уништени денеска во регионалната депонија Дрисла.

Уништени се околу 128 килограми марихуана, околу шест и пол килограми хероин, околу 20 килограми хашиш, околу половина килограм кокаин, растенија и семки од канабис, како и амфетамини, потоа синтетичка дрога екстази и други прекурсори и психотропни супстанци, информираат од Министерството за внатрешни работи.