Експлодирал експрес лонец, повеќе од 600 куќи исчезнале во пламен – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 1:45 PM

Експлодирал експрес лонец, повеќе од 600 куќи исчезнале во пламен

Пожар во една населба во градот Манаус во Бразил уништил најмалку 600 дрвени куќи, соопштиле тамошните власти.

Властите соопштиле дека најмалку четири лица биле повредени во пожарот.

Засега нема информации за тоа дали има жртви во оваа несреќа.

Шефот за јавна безбедност на градот, Амадеу Соарес, рекол дека можната причина за пожарот е експлозија на експрес лонец.