Куќа во вид на школа за изолација од секојдневието (ФОТО) – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 1:23 PM

Куќа во вид на школа за изолација од секојдневието (ФОТО)

Дали некогаш сте посакувале да живеетe во некоја излирана куќа, далеку од се и далеку од монотоното секојдневие?! – Ако тоа ви е голема желба во тој случај ви нудиме едно едно место, каде ќе бидете заштитени од целиот свет.

Куќа во вид на школка која ќе направи да се чувствувате волшебно како во некоја бајка, можеби чудно ви звучи, но погледнете како изгледа.

Куќата е изградена во 2006 година, од фирмата Аркитектура Органика. Во оваа необина куќа школка која како да е составен дел од природата, веќе живее млад брачен пар од Мексико Сити  со нивните деца кој ужива во луксузен и уникатен дизајн.