Холивуд репортер: Најавени две нови сезони за серијата Chilling Adventures of Sabrina – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 2:31 PM

Холивуд репортер: Најавени две нови сезони за серијата Chilling Adventures of Sabrina

Неколку дена откако Нетфликс ги емитуваше изненадните авантурите на Chilling Adventures of Sabrina Christmas special, “Chapter Eleven: A Midwinter’s Tale,” стримерката нареди уште две сезони на неверојатно шармантната серија со вештерки.