Откријте кој е победникот на музичкото шоу „The Voice“ – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 3:01 PM

Откријте кој е победникот на музичкото шоу „The Voice“

Честитки, Chevel Shepherd.

Шеснаесетгодишната пејачка – која стана позната по нејзиниот класичен звук  – беше крунисана за победничка на петнаесетата сезоната во  The ​​Voice.

Победата на Шепард ја одбележува втората победа по ред за  Кели Кларксон, која што беше победник и во минатата сезона со нејзината натпреварувачка, Брин Картели.