Меси ја освои наградата „Златни копачки“ по петти пат и зад себе го остави Роналдо – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 8:26 AM

Меси ја освои наградата „Златни копачки“ по петти пат и зад себе го остави Роналдо

Лионел Меси по петти пат во кариерата ја освои наградата за најдобар стрелец во Европа.

Меси така испиша историја, откако стана првиот фудбалер со пет „Златни копачки“ и зад себе го остави Кристијано Роналдо, кој до минатата година имаше по четири трофеи со Аргентинецот.

Денеска во Барселона ја доби својата петта „Златана копачка“, а Меси  во моментов е и најдобар стрелец со 14 постигнати голови.

Извор: supersport.mk