ПРОГНОЗА ЗА ДЕНЕС: Ќе вее ли снег? – ММС
ММС

Објавено на: 12/19/18 7:41 AM

ПРОГНОЗА ЗА ДЕНЕС: Ќе вее ли снег?

Претежно облачно време и разведрување носи временската прогноза оваа среда .

Значаен пад на температурите . Минималните ќе се движат од -3°С и -0°С, а на повисоките места во западниот регион околу -7°С.

Максималната ширум населените места ќе достигне максумум околу 3°С а југоисточниот крај може да очекува температура со максимум околу 5°С

Скопје го очекува умерено облачно време претпладне, а попладне постепено разведрување.
Метеоролозите најавија температура со минимална вредност околу -3°С, а максимална вредност околу 3°С.