Меси ја доби рекордната петта „Златна копачка“ на Европа – ММС
ММС

Објавено на: 12/18/18 2:55 PM

Меси ја доби рекордната петта „Златна копачка“ на Европа

Неверојатниот Лионел Меси ја доби наградата на гала свеченост во Барселона која секоја година оди во рацете на најдобриот стрелец на Стариот континент.

Магичниот Аргентинец во изминатата сезона ја повлече Барселона до нова титула постигнувајќи 34 гола во Ла Лига, додека второто место му припадна на Мохамед Салах кој за Ливерпул постигна два гола помалку.

sportclub.mk