Биткоинот со скок од 11 проценти за само еден ден – ММС
ММС

Објавено на: 12/18/18 2:18 PM

Биткоинот со скок од 11 проценти за само еден ден

Вредноста на биткоинот по еден месец пад се искачи на повеќе од 3.400 долари, што се должи на зголемената побарувачка на оваа криптовалута во Јапонија и Хонг Конг.

На платформата “Bitstamp”, биткоинот забележа најголем дневен пораст од 28 ноември, скокајќи за дури 11 отсто, објави Б92.

Извор: Денар