Ким Јонг Ун и Трамп се пресметале во Сеул: Неверојатни сцени на улиците во Сеул – ММС
ММС

Објавено на: 12/18/18 2:12 PM

Ким Јонг Ун и Трамп се пресметале во Сеул: Неверојатни сцени на улиците во Сеул

На улиците на Сеул излегла група граѓани која се противи на политиката на актуелниот претседател Мун Џае Ин кон Северна Кореја.

Активистите носеле маски од лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, американскиот претседател Доналд Трамп и Мун Џае Ин и така извеле мал перформанс.

Како што може да се види на фотографиите, Ким Јонг Ун носел проектили, а Трамп се обидел да го шутне, што е ја илустрира нивната политика и меѓусебниот однос.