„Исцелител“ не влезе во трката за Оскар – ММС
ММС

Објавено на: 12/18/18 2:06 PM

„Исцелител“ не влезе во трката за Оскар

Македонскиот игран филм „Исцелител” не влезе понатаму во трката за оскарите. Од вкупно 87 кандидати доцна синоќа беше објавена потесната селекција од 9 филмови меѓу кои за жал не бевме ние.

„Им честитаме на колегите кои влегоа во селекцијата и им стискаме палци да се најдат на конечната листа од 5 номинирани филмови”, соопшти екипата на „Исцелител”.