Агентот на Роналдо бил песимист за трансферот во Јувентус – ММС
ММС

Објавено на: 12/18/18 12:00 PM

Агентот на Роналдо бил песимист за трансферот во Јувентус

Мендеш е агент на најдобриот фудбалер во светот кој беше задолжен за трансферот на Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус, откри што му кажал ,,ЦР7” на почетокот на оваа година.

Роналдо во јануари дефинитивно му соопштил дека е време да се промени средината и да се почне со активност што порано. Тогаш решил да проба, но не верувал во успешен финиш.

– Италијанскиот клуб Јувентус беше еден од најупорните да го видат Роналдо во своите редови. Моето мислење беше дека не тоа е невозможна мисија, меѓутоа си реков дека треба да се проба. Тогаш почнав да верувам дека е возможно и ги започнавме преговорите. Малку траеја подолго и на крајот завршија успешно – изјави Мендеш.

Извор: derbi.mk