Македонка направи портрет на Новак Ѓоковиќ од ишишана коса (ФОТО) – ММС
ММС

Објавено на: 12/15/18 8:28 PM

Македонка направи портрет на Новак Ѓоковиќ од ишишана коса (ФОТО)

Додека поединци го тетовираат ликот на тенисерот Новак Ѓоковиќ, една Македонка се одлучи својата уметност да ја реализира на дело.

Имено фризерката Светлана Гроздановска направи портрет од тенисерот само од остатоци од коса.

За ова ремек дело не се знае колку време и било потребно, но сепак е за пофалба.

View this post on Instagram

#novakdjokovic #haircreation

A post shared by Svetlana Grozdanovska (@svetlanagrozdanovska) on