Времето денеска: Променливо со температура до 15 степени – ММС
ММС

Објавено на: 11/23/18 7:39 AM

Времето денеска: Променливо со температура до 15 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно наместа со сончеви периоди. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 15 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно наместа со сончеви периоди. Утринската температура ќе достигне до еден, а дневната температура до 11 степени.

До сабота времето ќе биде стабилно и суво со појава на магла по одделни котлини. Од недела следува период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.