Тројца тешко повредени во сообраќајка кај тетовско Слатино – ММС
ММС

Објавено на: 11/19/18 1:46 PM

Тројца тешко повредени во сообраќајка кај тетовско Слатино

Три лица, двајца малолетници од Слатино и возрасна жена од Нераште, се потешко повредени  во сообраќајната несреќа што денеска  околу 11 часот и 40 минути се случила на регионалниот пат Тетово-Јажинце пред влезот во Слатино, информираа од тетовската полиција. Во несреќата учествувале  две патнички возила со тетовски регистерски таблички, „Голф” што го управувал 16-годишник од Слатино и „Опел корса”  управуван од Ф.А.(36) од Нераште.

Во сударот телесни повреди здобиле возачот на „Голфот” и неговиот 17-годишен сопатник и соселанец, како и сопатничката од „корсата” Ф.А.( 71 ) од Нераште. Тројцата тешко повредени биле пренесени и задржани за лекување во тетовската клиничка болница.

Екипа на тетовската полиција извршила комплетен увид и се работи на утврдување на причините за несреќата, околностите и се друго поврзано со неа.