Времето денеска: Претпладне дожд и снег, попладне сончево со умерена облачност – ММС
ММС

Објавено на: 11/19/18 7:42 AM

Времето денеска: Претпладне дожд и снег, попладне сончево со умерена облачност

Времето во Македонија во утринските часови ќе биде променливо облачно, во источните делови се уште со локални врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со снег.  Преку денот ќе биде сончево со умерена облачност, а во вечерните часови од запад облачноста повторно ќе се зголеми и во западните делови ќе има повремен дожд.

Температурата ќе се движи во интервал од -2  до 14 степени. Во Скопје од 1 до 7 степени Целзиусови.

Нов влажен и потопол бран со врнежи претежно од дожд ќе има во вторник, кога пообилни врнежи се очекуваат во западните делови.