Вооружена престрелка во Диво Насеље – ММС
ММС

Објавено на: 10/31/18 7:34 PM

Вооружена престрелка во Диво Насеље

Две лица се тешко повредени во престрелка која вечерва се случи во Диво Насеље во Куманово.
Според првите неофицијални информации едно од повредените лица се здобило со прострелна рана од огнено оружје и е во животна опасност, а друго е повредено со остар предмет.

Вооружената престрелка како дознава Кумановски Муабети од извори на терен, се случила во 18:40 минути во близина на Основното училише „Вук Караџиќ“.

На престрелката и претходело и физички напад помеѓу две семејства. Полицијата е на местото каде се случила престрелката и вршат увид , а улицата е затворена.