Овации за Роналдо на „Олд Трафорд“ кој се фотографираше со навивачи кои втрчаа на теренот (видео) – ММС
ММС

Објавено на: 10/24/18 8:00 AM

Овации за Роналдо на „Олд Трафорд“ кој се фотографираше со навивачи кои втрчаа на теренот (видео)

Кристијано Роналдо е убедливо најполураниот фудбалер на светот. Португалецот синоќа со својот клуб Јувентус гостуваа на „Олд Трафорд“ кај поранешниот негов клуб Манчестер Јунајтед. Роналдо беше топло дочекан од англиските фанови, а еден од нив кој втрча на теренот беше почестен со заедничко селфи.

Навивачот беше совладан од обезбедувањето пред да стигне до Роналдо, но Португалецот ја испочитува неговата желба и отиде до него да се фотографира.

Јувентус го доби натпреварот со 1:0.