(Видео) Бункер на милијардерите: Како изгледа најлуксузниот остров на светот, Индијан Крик – ММС
ММС

Објавено на: 04/5/22 9:00 PM

(Видео) Бункер на милијардерите: Како изгледа најлуксузниот остров на светот, Индијан Крик

Индијан Крик е островот на најбогатите луѓе на планетата. Се наоѓа во заливот Бискејн во Мајами.

Зафаќа површина од 1,2 квадратни километри. Овој остров е наречен милијардерски бункер поради профилот на луѓето кои поседуваат недвижен имот овде, како и поради нивната заштита на приватноста и безбедноста.

На островот има само 41 имот и тоа доволно зборува за квалитетот на животот и луксузот. Нејзини сопственици се големи финансиски инвеститори, руски олигарси, медиумски магнати, саудиски шеици, спортски легенди, пејачи, манекенки.

Просечната цена на недвижен имот е 20 милиони долари! Спектакуларните куќи имаат спортски сали, вински визби, спа области, големи базени и приватни плажи со поглед на заливот.

Се смета за едно од најбезбедните и најбогатите места во светот. Сите приоди кон островот се строго чувани, вооружените патроли дежураат 24 часа, а влезот не е возможен без посебна дозвола или покана.

извор: Mondo.rs

фото: принтскрин