Има пари и моќ, но не се разведува од мажот кој јавно ја изневерува – Сите се чудат на животот на принцезата Каролина од Монако – ММС
ММС

Објавено на: 04/5/22 7:00 PM

Има пари и моќ, но не се разведува од мажот кој јавно ја изневерува – Сите се чудат на животот на принцезата Каролина од Монако

Принцезата Каролина од Монако и нејзиниот сопруг принцот Ернст Август од Хановер од 1999 година се во брак со скандали и трачеви.

Во брак ја добија ќерката Александра, а 10 години откако застанаа пред олтарот почнаа да живеат одвоено. И покрај бројните неверојатни неуспеси, Каролина од Монако се уште не се развела од третиот сопруг.

Во јавноста постојано се шпекулираше за причините зошто таа никогаш не го напуштила, а како што пишува порталот Europe Cities, некои тврдат дека тоа е затоа што принцезата не сака да ги загуби титулите. Германскиот магазин Бунте пишува дека Каролина не сака да се разведе од Ернст бидејќи не сака да има уште едно законско дете. Други пак велат дека причините за останување во лош брак лежат во нејзината вера, бидејќи принцезата не може по втор пат да побара да и се поништи бракот во Ватикан.
Овој злобен принц не е првиот сопруг на принцезата. Две години пред него, таа беше во брак со 17-годишниот француски бизнисмен Филип Жуно, од кого се разведе во 1980 година. Принцезата Каролин исто така побара од Ватикан да и го поништи бракот со Филип.

Набрзо го запознала италијанскиот бизнисмен Стефано Казираги, со кој имала три деца Андреа, Шарлот и Пјер. По седум години брак, таа стана вдовица кога Стефан загина во несреќа со моторен чамец.

Долго време по оваа трагедија, принцезата била сама, а сите биле изненадени кога во нејзиниот живот влегол германскиот принц Ернст Август од Хановер. Кога се запознале, Ернст бил во брак со нејзината пријателка, од која на крајот се развел поради Каролина, која на тој начин станала принцеза од Хановер и војвотката од Бранзвик-Лунебург.
Еден од најтешките удари за нивниот брак беше кога пред 12 години беа објавени фотографии на принцот Ернст од божиќните празници во Тајланд во друштво на друга жена. Тој е виден како ја бакнува додека принцезата била со своите деца во Швајцарија. Медиумите тогаш пишуваа дека принцот бил многу близок со мистериозна жена во Тајланд.

Извор и фото: stil.kurir.rs