Српската естрада во паника, откриени нови детали од аферата „елитна проституција“ – ММС
ММС

Објавено на: 04/4/22 9:00 PM

Српската естрада во паника, откриени нови детали од аферата „елитна проституција“

Естрадниот менаџер Душан Бањац беше уапсен на крајот на минатата недела заедно со внукот на фолк пејачот Ера Ојданиќ, Н.А. поради постоење основано сомнение дека посредувале во вршење проституција. Тој е познат и во српскиот џет-сет, а за тоа сведочат и фотографиите на социјалните мрежи кои ги објави со познати личности од светот на спортот, естрадата и актерството.

Имено, Бањац до пред некој ден на Инстаграм го следеа фудбалери, некои актери, но по апсењето го испратија од оваа платформа за веројатно во ниту еден контекст да не бидат доведени во контакт со него, пишуваат белградските медиуми.

Интересно е и тоа што меѓу пријателите на Бањац е и поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, Ѓорѓе Куљиќ, кој, како што пишува гореспоменатиот весник, го придружувал по раскинувањето со пејачката. За разлика од останатите, Ѓорѓе останал доследен, па продолжил даго следи Бањац.

Иако е обвинет дека мамел девојки за различни клиенти, Душко се обиде на социјалните мрежи да покаже дека е семеен човек кој обожава деца и животни.

Меѓу јавните личности со кои споделил фотографии се неговата кума Катарина Каја Остојиќ и поранешниот модел Бане Јанковиќ.

Бане Јанковиќ, кој своевремено бил во модна агенција на Бањац, вели дека е во шок откако слушнал дека неговиот пријател е уапсен.

-Душан го познавам со години, жал ми е што е обвинет за посредување во проституција, го познавам од друга приказна и ми е многу чудно. Верувам дека се ќе се реши и дека нема причина за помпезност – смета тој.

Да потсетиме, откако Бањац заврши зад решетки, заедно со колешката Мадам Јелена Јојиќ, сцената, спортистите, политичарите, манекенките и луѓето од ТВ екранот се плашат дека нивното име и слика ќе се појават во медиумите. По наредба на Третото основно јавно обвинителство, полицијата во голема акција ги уапси Плејбој зајачицата Мартина Рајиќ и поранешната мисица Славица Трипуновиќ Дијана. Дваете биле фатени на дело, но брзо биле пуштени од притвор бидејќи биле изведени пред судија за прекршоци и парично казнети.

Преземено од: https://www.alo.rs/