(Видео) Жена што може да ти направи никој не може – Џејда го натерала Вил Смит да му залепи шлаканица на комичарот?! – ММС
ММС

Објавено на: 03/28/22 9:00 PM

(Видео) Жена што може да ти направи никој не може – Џејда го натерала Вил Смит да му залепи шлаканица на комичарот?!

Откако Вил Смит стана од публиката на Оскарите се качи на сцена и му удри шлаканица на Крис Рок на Твитер се појави видео во кое се гледа моментот кога актерот и неговите колеги гласно се смеат на шегите на сметка на неговата сопруга.

Смит реагираше откако Рок ја спореди Џејда со Џи Ај Џејн, акционата хероина од истоимениот филм, која во 1997 година ја глумеше Деми Мур со избричена глава.

На видеото кое  се појави се гледа како Смит на почетокот гласно се смее, а откако Џејд го ​​погледна и преврте со очите, актерот станал и го нападнал Крис.


“Веќе не го почитувам Смит. Тој сигурно не реагираше така поради шегата,  тоа беше фрустрација создадена од ставот на неговата сопруга и тој мораше да гледа на некого. Дури и Вил се смееше додека неговата нарцисоидна сопруга не погледна него“, еден е од коментарите под видеото

Но, која е позадината на ваквата реакција на Вил Смит?

Вил Смит и Џејда Пинкет Смит во неколку наврати изјавија дека имаат отворена врска, но ништо од нивната афера „од страна“ не беше објавена во јавноста – се до пред две години, пренесува Мирор.

Младиот американски музичар, 29-годишниот Аугуст Алсина, откри дека Вил Смит му дал „зелено светло“ да има врска со 50-годишната сопруга, која траела повеќе од една година.

ПР тимот на Џејда одговори на изјавата во која тие тврдат дека тоа се лаги, но бидејќи се знае дека Смитови се во отворена врска и дека имале проблеми во бракот што доведоа до гласини за развод, но многумина се повеќе наклонети да им веруваат на гласините дека  станува збор за љубовник кој решил да „пропее“.

Џејда и Вил се во брак 25 години, што е многу во холивудска смисла. Тие се запознале кога Џејд дошла на аудиција за серијата „Принцот од Бел Ер“, а многу брзо потоа тајно се венчале во 1997 година. Оттогаш, нивниот брак, во кој имаа две деца,  го издржува тестот на времето, но во неколку наврати сериозно ќе пропаднеше.
Првиот пат беше во 2011 година кога медиумите ја нарекоа пријателската врска на Џејда со Марк Ентони, тогашниот сопруг на Џенифер Лопез, „непримерно блиска“ и практично ги прогласија за љубовници. Изгледаше како „надуена“ приказна бидејќи на крајот не остави никакви последици врз бракот на Џејда.

Две години подоцна, Џејд беше охрабрена и за прв пат зборуваше за Хафингтон пост за отворена врска.

Таа рече дека Вил има слобода да прави што сака.

„Секогаш му велев дека може да прави што сака, сè додека може да се погледне во очи во огледало и да биде во ред со себе. Затоа што на крајот на денот, Вил е слободен човек. Јас сум негов партнер , но тој е свој. Тој одлучува со кого сака да биде и не е на мене да го направам тоа наместо него. Или обратно“, изјави таа пред седум години.

Втората голема криза во нивниот брак дојде две години, кога повторно избија гласини дека се разведуваат. Вил потоа со објава на Инстаграм јасно стави до знаење дека тоа се глупави озборувања.

„Ви ветувам, ако некогаш одлучам да се разведам од мојата кралица, се колнам дека ќе ви кажам лично“, напиша тој.

Има и наводи дека Џејда го ​​изневерувала сопругот со жени, но тоа е јавна тајна во Холивуд.

ИЗвор:stil.kurir.rs

Фото: Принтскрин видео Твитер