(Видео) Доби Оскар, му залепи шлаканица на колегата, па си направи луда журка – За Вил Смит нема запирање – ММС
ММС

Објавено на: 03/28/22 2:31 PM

(Видео) Доби Оскар, му залепи шлаканица на колегата, па си направи луда журка – За Вил Смит нема запирање

Актерот Вил СМит на синоќешното доделување на Оскарите направи сјандал за кој уште се зборува, а тој си ужива.

Тој најпрво му удри шлаканица на колегата Крис Рок, која  ги шокира сите, потоа се закити со Оскар за најдобра машка улога, а откако се заврши лудо се забавуваше на журка, како ништо да не се случило.


Социјалните мрежи се полни со видеа од забавата на Венити Фер, каде Вил Смит е во центарот на вниманието, односно лудо се забавува со статуетката во раце.

Покажувајќи солидарност – што неговиот син Џејден ја покажа на Твитер порано вечерта – семејството Смит се насмевна и го опкружи Вил пред камерите, додека актерот оскаровец гордо ја држеше својата статуетка високо.