Што се крие зад бурниот брак на Вил Смит поради кој Крис Рок доби шлаканица на Оскарите? – ММС
ММС

Објавено на: 03/28/22 10:39 AM

Што се крие зад бурниот брак на Вил Смит поради кој Крис Рок доби шлаканица на Оскарите?

Турбулентната врска помеѓу Вил Смит и неговата сопруга Џејд Пинкет Смит, очигледно беше поттик за скандалот што актерот го приреди на Оскарите.

Имено, 53-годишниот Смит го удри водителот Крис Рок на сцената, во речиси филмска сцена, кога комичарот почна да се шегува на сметка на фризурата на неговата сопруга. Откако Смит се упати кон сцената за да го нокаутира Рок со отворената дланка од десната рака, водителот се повлече и извика: „Леле, Вил Смит само ме удри“. Видно вознемирен, Смит се врати на своето место во публиката и извика: „Чувај го името на мојата сопруга подалеку од твојата е… уста“.

Инаку, 50-годишната Џејда на наградата се појави со избричена глава, со оглед на тоа дека се бори против автоимуното пореметување на алопеција кое предизвикува опаѓање на косата и ќелавост. По инцидентот, Смит и Џејда го поминаа остатокот од вечерта држејќи се за рака.

Како и да е, отворената врска на славната двојка очигледно беше поттик за Смит, а дури и пред тоа беше причина за разни неповрзани говори што ги одржа на различни церемонијални настани, инсистирајќи на фактот дека „никогаш не бил неверен за време на бракот“.

За работите да се подобрат, Смит доби Оскар за улогата во „Кралот Ричард“ само неколку моменти откако во живо го удри Рок на сцената. Примајќи ја статуетката, актерот во солзи се извини за својот емотивен испад.

“Сакам да се извинам на Академијата, сакам да им се извинам на сите мои номинирани колеги. Ова е прекрасен момент. Ричард Вилијамс беше жесток бранител на своето семејство. Во овој период од мојот живот, во ова време, јас сум презадоволен од она што Бог ме повикува да го направам“.

Главниот уредник на Vanity Fair, Рамин Сетодех, кој ја објави наградата во живо на Твитер, рече дека некој запознаен со наградата му рекол дека Рок не бил прекинат од Смит на пробата.

„Тоа не требаше да се случи. Тоа всушност се случи“, напиша тој.

По тепањето, Смит бил пресретнат и утешен од колегата Дензел Вашингтон и актерот и продуцент Тајлер Пери. Бредли Купер, исто така, го повлече Смит настрана и тие можеа да се видат во интимен разговор.

Ова е прв Оскар за Смит во неговата 33-годишна кариера, а го доби за улогата на Ричард Вилијамс, решителниот татко на тениските ѕвезди Венера и Серена Вилијамс во „Кралот Ричард“. Но, претходно овој месец, Смит и Џејда исто така беа предмет на шега откако ја однесоа наградата за најдобар актер во „Кралот Ричард“ на БАФТА наградите. Тогаш водителката Ребел Вилсон на сцената рече:

„Мислев дека неговата најдобра улога во последниве години е да биде во добри односи со сите момчиња на неговата сопруга“.

Во изјавите по контроверзната награда, Смит инсистираше на тоа дека меѓу нив „никогаш немало неверство“, и покрај тоа што Џејда во 2020 година призна дека се вмешала со 29-годишниот пејач Аугуст Алсин.

„Никогаш немало неверство во нашиот брак. Јас и Џејда зборуваме за се и никогаш не сме се изненадиле со ништо“, рекол тогаш Смит, додавајќи дека не му е грижа за шпекулациите на луѓето за неговиот брак, туку ги поддржува гласините во надежите. на ирелевантни дебати.

Смит и Џејда се родители на 23-годишниот син Џејден и 21-годишната ќерка Вилоу.

извор: Jutarnji.hr

фото: /news.sky.com/