(Видео) Згодната Дилета трча со најбрзиот маж на светот во пустина! Убавицата и Џејкобс заедно завршија на песокот – ММС
ММС

Објавено на: 03/27/22 9:20 PM

(Видео) Згодната Дилета трча со најбрзиот маж на светот во пустина! Убавицата и Џејкобс заедно завршија на песокот

Атрактивната новинарка се испроба во дуел со херојот на нацијата и моментално најбрзиот човек на светот.

Откако го освои златото во драмата на Светското првенство во Белград, Марсел Џејкобс замина во пустина да трча заедно со Дилет Леота.

Атрактивна италијанска новинарка на социјалните мрежи објави видео на кое се гледа дека се испробала на трка со Италијанец роден во САД.

Очигледно Дилета е во одлична форма и не и недостига брзина, а на крајот од кратката трка и таа и италијанскиот спринтер завршија во песок!

За Дилета многу се пишуваше деновиве во Италија, а главна тема беше нејзиното раскинување со турскиот актер Јан Јаман.

извор: Mondo.rs

фото: www.cosmopolitan.com/