Утре попладне доаѓа пролетта – ММС
ММС

Објавено на: 03/19/22 9:29 AM

Утре попладне доаѓа пролетта

Пролетта почнува утре во 16 часот и 33 минути. Во истовреме на јужната земјина полутопка почнува есента.

За првиот пролетен ден што ќе трае 12 часа и 5 минути метеоролозите предвидуваат сончево и студено време со мала локална облачност. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од северен правец.

Пролетта ќе трае 92 дена, 17 часа и 54 минути, односно до 21 јуни 2022 година во 11 часот и 13 минути кога почнува летото.

МИА