„Тажно е, тој се распаѓа пред вашите очи“ – Брус Вилис тешко болен – ММС
ММС

Објавено на: 03/16/22 8:00 PM

„Тажно е, тој се распаѓа пред вашите очи“ – Брус Вилис тешко болен

Брус Вилис (66) се бори со деменција во рана фаза, покажуваат најновите информации за здравствената состојба на американскиот актер.

Режисерот Мет Ескандари, кој работеше со актерот на снимањето на филмови како „План за спасение“ и „Преживеј до зори“, ја откри вистинската состојба на Брус.

– Вистина е. Со него режирав четири филма, па знам од прва рака. Тажно е да се види легенда како Брус како се распаѓа пред твоите очи. Видов како е да се работи со него во последните неколку години – напиша Мет во коментар на Фејсбук под видеото за гласините за болеста на Вилис.
Според пишувањата на медиумите, Брус Вилис сака да заработи што повеќе пари додека е во можност. Поради таа цел, тој презема улоги во филмовите Б филмовите. Според порталот ИМДБ, само во 2022 година ќе има најмалку 11 нискобуџетни продукции со Вилис во актерската екипа.

Актерот излезе од филмот „Cream Social“ во режија на Вуди Ален во 2015 година, бидејќи имаше проблеми на снимањето на „Glass“ во 2019 година.

Вилис е една од најголемите филмски ѕвезди. Настапот во трите дела на „Умри машки“ заработи речиси милијарда долари профит ширум светот. Во 1999 година Брус Вилис заедно со Стивен Спилберг и Џејмс Камерон се најде на листата на 100 највлијателни личности во филмот што ја подготви англискиот месечник „Империја“.

Меѓутоа, веќе извесно време здравјето на актерот предизвикува многу сомнежи.

Фановите почнаа да се грижат за својот идол и порано кога тој почна да глуми во критички скршени нискобуџетни филмови. Имаше информации дека актерот имал проблеми со памтењето на текстот, но првично како причина се споменуваше мрзеливоста.

Извор: kurir.rs

Фото: birgun.net