„Што да правам планови, не знам колку ќе живеам“ – Мирјана Карановиќ во болница поради корона – ММС
ММС

Објавено на: 03/10/22 10:39 PM

„Што да правам планови, не знам колку ќе живеам“ – Мирјана Карановиќ во болница поради корона

Популарната актерка Мирјана Карановиќ завршила во болница откако се заразила со корона вирусот.

Актерката пред малку ја информираше јавноста дека е во КБЦ Бежаниска коса, дека е добро и дека лекарите се грижат за неа, а сега треба да почекаме да видиме колку брзо ќе закрепне, пишува сајтот курир.рс.
Мирјана на почетокот на неделава дала интервју за „Стори“ и открила што планира во иднина и колку и се важни тие планови.


– Нема многу работи кои ме прават среќна. Морам да внимавам да не ги забележам, да не подлегнам на општиот песимизам, под колоната лоши вести. Вести кои повеќе не можете да ги прифатите. Вие само сакате да се извлечете од сето тоа, а тоа е невозможно. Тогаш мора да има посебен напор за да се забележат убави нешта. Да примаме и да даваме љубов на човекот или животното, да ја набљудуваме прекрасната природа. Денеска дознав дека Констракта, чија песна најмногу ми се допадна и која ми е интересна како феномен, победила на Евровизија и тоа многу ме израдува. Секој ден го наоѓам моето мало сонце во кое можам да зјапам. Тоа се луѓе, зборови, музика, книги… Најсреќен сум во овој период што имам планови за иднината, рекла Мирјана и додава:

-Порано секогаш мислев: „Зошто да правам планови кога не знам колку долго ќе живеам“, а сега сфаќам дека тоа е всушност нешто што ми е многу важно – да правам планови и да имам распоред за наредните години. Тоа се различни планови. Вториот филм ќе го снимам наесен и во фаза на работа сум на следниот, кој се уште не знам дали ќе се случи. Но, тоа не е важно, мислам дека сето тоа е дел од процесот, изјавила таа.