Три хороскопски знаци со најдобар моден стил во астрологијата – ММС
ММС

Објавено на: 03/9/22 10:35 AM

Три хороскопски знаци со најдобар моден стил во астрологијата

Не е тајна дека одредени карактеристики на хороскопскиот знак (и подзнакот) влијаат и на нашиот стил на облекување. Во продолжение дознајте кои се најдобро облечените ликовите во гласот.

БИК
За припадниците на овој знак често се вели дека немаат ништо што не можат да облечат. Имаат непогрешливо чувство за мода и став благодарение на кој и најобичните парчиња облека на нив изгледаат одлично. Сакаат квалитетна облека и спремни се да инвестираат во поскапи парчиња бидејќи знаат дека тоа е долгорочна инвестиција.

ЛАВ
Лавиците не се плашат да бидат најдобро облечени жени во собата. Ним не им треба посебна причина да носат гламурозни или дури театарски парчиња од кои другите не можат да ги тргнат погледите. Тие едноставно знаат да носат облека со која другите не сакаат да ризикуваат, но лавиците се доказ дека модниот ризик вреди. Таа се грижи за квалитетот на материјалот и важно и е облеката да и биде добро скроена.

ВАГА
Кога станува збор за модата, инаку неодлучните ваги вешто балансираат меѓу трендовите и класиците. Обожаваат облека која моментално е во мода, но во никој случај нема да носат парчиња што не одговараат на нивниот личен стил, без разлика колку биле популарни. Тие се претежно љубители на класичните кроеви, но се многу разиграни кога е во прашање изборот на материјали, бои и дезени.

Преземено од: https://zadovoljna.dnevnik.hr/
Фоографија: Profimedia