Бившата Мис свет ја повика сурогат мајката од Украина да живее кај неа во Ирска – ММС
ММС

Објавено на: 03/4/22 5:29 PM

Бившата Мис свет ја повика сурогат мајката од Украина да живее кај неа во Ирска

Росана Дејвидсон, поранешна Мис на светот, понуди сместување на  украинската сурогат мајката и нејзината ќерка, бидејќи била загрижена за ескалацијата на војната.

Росана е мајка на три деца, а ќерката Софија ја доби преку сурогат мајка во 2019 година. Таа и сопругот Вес Квирк сега се загрижени за безбедноста на жената.

Таа за Индепендент изјавила дека жената не можела да го напушти Керсон и дека почнало да и снемува храна, додека надвор постојано се слушале пукотници, пренесува Индекс.хр

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosanna Davison (@rosanna_davison)


“Ја поканив да ја земе нејзината ќерка и да дојде во Ирска со неа да живее кај нас. Сè што можам да направам е да останам во контакт со неа. Таа знае дека има безбедно место да дојде ако може да ја напушти земјата”, рекла Росана. кој живее во Даблин.

„Толку се грижиме за неа и секако, да не беше таа, немаше да ја имаме Софија. Таа е неверојатна личност“, додала поранешната мисица.

Фото: Инстаграм