(Видео) Солзи кои обиколија светот – Украинскиот фудбалер се расплака на стадион – ММС
ММС

Објавено на: 02/26/22 11:25 PM

(Видео) Солзи кои обиколија светот – Украинскиот фудбалер се расплака на стадион

На теренот на „Гудисон“ во солзи излагоа играчот на Сити, Олександр Зинченко, односно Виталиј Миколенко од тимот на Евертон.

Фудбалерот на Манчестер Сити плачеше на теренот и не можеше да се соземе додека сите носеа украински знамиња на грб, а беше пуштена и порака за поддршка за луѓето кои минуваат низ многу, многу тешки моменти за време на руско-украинскиот конфликт.

Главна порака на сите играчи беше да нема војна „No war“.

Погледнете го видеото со тажните и потесни моменти на фудбалерите:

Овој потег на англиските клубови го воодушеви играчот на Аталанта и украинскиот репрезентативец Руслан Малиновски, кој на Твитер реагираше на соопштението на клубот од Олд Трафорд и од срце му се заблагодари.

Фото: Твитер