Драчевчанец (52) лажно пријавил поставена бомба во Царина – ММС
ММС

Објавено на: 02/26/22 5:49 PM

Драчевчанец (52) лажно пријавил поставена бомба во Царина

Ноќеска 45 мкинути по полноќ во врска со претходно лажна пријава дека наводно ќе постави бомба во Царинска управа, лишен од слобода е Д.И. (52).

Со него во Полициска станица Драчево е извршен службен разговор. Имено, веднаш по добиената пријава односно, полициски службеници преземаа оперативни дејствија и утврдија дека се работи за лажно пријавен настан, информираат од МВР.